Videa a jiné

Třetím písmenem v abecedě je "C", jako Církev. Když říkáme ve vyznání víry "jedna, svatá, všeobecná a apoštolská církev", co to vlastně znamená? Více v zamyšlení generálního sekretáře ČBK P. Stanislava Přibyla ze série krátkých videí Abeceda křesťanské víry.

Od roku 1848 vyrobil závod Speith Organ v Rietbergu více než 460 orgánům. Jsou slyšet v Brazílii, Číně, Dánsku, Itálii, Japonsku, Kanadě, Koreji, Nizozemsku, Portugalsku a Rumunsku. V roce 2010 postavil Speith-Orgelbau v Německu první organ pod širým nebem. Nachází se v areálu Státní zahradní výstavy 2008 v Rietberg-Neuenkirchenu a mohou na ně...

Instruktážní video rakouské firmy Rieger. Jde o stavbu klasického píšťalového nástroje s mechanickou trakturou (táhla od klávesy na hracím stolu po píšťalový ventil) v podobě, jak ho staví současná generace varhanářů Rieger-Orgelbau.

V prvním dílu nového dokumentárního cyklu jsme se vydali do kostela Panny Marie Vítězné v Řepíně, kde se na kůru nachází velmi zajímavé varhany od Josefa Predigera z Albrechtic. 1. díl, producent: Diecéze litoměřická, pořadem provází: Radek Rejšek, kamera, střih, režie: Jan Slavík, hudba, zvuk, výsledný mix: Vít Janata, (c) 2018