Videa a jiné

Přípravy na Národní pouť do Říma k 30. výročí kanonizace Anežky Přemyslovny, která se uskuteční ve dnech od 11. do 13. listopadu 2019, intenzivně probíhají. Připravují se technické a organizační záležitosti pro velké množství poutníků, kteří se na listopadovou pouť vydají. Chystají se pamětní medaile, probíhají sbírky a připravuje se rozsáhlý...

Od roku 1848 vyrobil závod Speith Organ v Rietbergu více než 460 orgánům. Jsou slyšet v Brazílii, Číně, Dánsku, Itálii, Japonsku, Kanadě, Koreji, Nizozemsku, Portugalsku a Rumunsku. V roce 2010 postavil Speith-Orgelbau v Německu první organ pod širým nebem. Nachází se v areálu Státní zahradní výstavy 2008 v Rietberg-Neuenkirchenu a mohou na ně...

V prvním dílu nového dokumentárního cyklu jsme se vydali do kostela Panny Marie Vítězné v Řepíně, kde se na kůru nachází velmi zajímavé varhany od Josefa Predigera z Albrechtic. 1. díl, producent: Diecéze litoměřická, pořadem provází: Radek Rejšek, kamera, střih, režie: Jan Slavík, hudba, zvuk, výsledný mix: Vít Janata, (c) 2018