Představitelé evropských církví: Ježíšovo tělo je znovu mučeno

23.04.2022

Představitelé evropských církví předali Ukrajincům velikonoční poselství míru a smíření. Předseda Komise biskupů Evropské unie kardinál Jean-Claude Hollerich (COMECE) a předseda Rady evropských církví Rev. Christian Krieger (CEC) se vydali na hranici v Dorohusku. Během dvou dnů se setkali s ukrajinskými uprchlíky a s mnoha dobrovolníky, kteří přijeli z celého světa.

Kardinál Hollerich a rev. Christian Krieger na polsko-ukrajinské hranici  (Alessandro Di Maio)
Kardinál Hollerich a rev. Christian Krieger na polsko-ukrajinské hranici (Alessandro Di Maio)

Vatican News

V poselství vyzvali mezinárodní společenství k modlitbě a konkrétnímu usilí o mír na Ukrajině i ve světě. Přiznali, že je hluboce dojala lidská tragédie, jež se zračí v očích uprchlíků, s nimiž se během své návštěvy setkali. Vyjádřili také vděčnost všem dobrovolníkům, světským i církevním autoritám za solidaritu s těmi, kteří kvůli válce přišli o všechno.

"Jsme v Chelmu, nedaleko polsko-ukrajinské hranice, abychom vyjádřili solidaritu se všemi uprchlíky, kteří ji překračují. Ukrajina je nyní střed Evropy; tady, kde lidé trpí, umírají, jsou zabíjeni, mučeni a zažívají násilí" - řekl kardinál Hollerich. Jsme zde také proto, abychom vyjádřili hlubokou vděčnost Polákům, kteří přijímají uprchlíky s takovou vstřícností. Dobrovolníci odvádějí na hranicích skvělou práci a prokazují mimořádnou solidaritu, která přináší naději do budoucna," poznamenal rev. Christian Krieger. - "Přišli jsme sem před Svatým týdnem, kdy si připomínáme utrpení našeho Pána. Nyní jeho tělo trpí tady, je mučeno a zabíjeno, ale my víme, že tyto svátky nekončí utrpením, ale Vzkříšením, které nás naplňuje nadějí - dodal kardinál Hollerich. - Vyzýváme vás, abyste se modlili za Ukrajinu a usilovali o obnovení spravedlnosti a míru v Evropě pro všechny lidi, národy a kultury" - uzavřel rev. Krieger.

(job)