Noc kostelů 2024 v litoměřické diecézi

09.06.2024

Dominik Faustus                                                                                                  9.června 2024

V pátek 7. června 2024 se v České republice konal 16. ročník akce Noc kostelů. Akce, která široké veřejnosti umožňuje setkávání se s křesťanstvím. Ve večerních a nočních hodinách jsou zpřístupněny některé kostely a další sakrální památky a prostory. Konají se zde koncerty, komentované prohlídky, workshopy či divadelní představení. Zájemci se tak mohou dostat do míst, které zatím třeba neměli možnost navštívit, jako třeba do kostelních sakristií či věží, vyzkoušet si hru na varhany, nebo prožít liturgii. V litoměřické diecézi se do šestnáctém ročníku Noci kostelů přihlásilo 283 kostelů, kaplí a modliteben a zaznamenáno bylo 11 724 návštěvnických vstupů. Děkujeme všem organizátorům a dobrovolníkům, kteří zajistili otevření objektů a zajistili program Noci kostelů 2024.
Do fotogalerie budeme postupně vkládat příspěvky a obrázky, které nám organizátoři ze "své Noci" poslali do redakce.