Aktuálně
 Kdo se stydí za mne a za má slova v tomto zpronevěřilém a hříšném pokolení, za toho se bude stydět i Syn člověka, až přijde v slávě svého Otce se svatými anděly."

Akce:

Adventní koncert Ústeckého kraje

so, 01.prosince, 17:00 - 19:00, v chrámu Povýšení sv. Kříže v Dc.1 ,

 za účasti Hudby hradní stráže a Policie ČR, pražského pěveckého sboru a varhaníka L.Dvořáka, vše pod taktovkou plk. Mgr. Jana Zástěry. 

Koncert je pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje O.Bubeníčka a litoměřického biskupa Mons. Jana Baxanta (budou přítomni), pozváni jsou i zástupci severočeských měst a obcí. 


Děčín-Bělá

Kostel sv. Františka Xaverského: Poutní mše svatá v sobotu 1. prosince 2018 v 16 h. Slouží P. Pavel Koudelka SJ, doprovází Děčínský chrámový sbor. KS 

Pozvání do kostela v Bělé u Děčína

Kostel v Děčíně-Bělé není již po desetiletí využíván k pravidelným bohoslužbám. Otevřen je výjimečně, například při Noci kostelů, nebo když má svátek patron kostela sv. František Xaverský. Letos jeho svátek oslavíme 1. prosince 2018 od 16 hodin. Poutní mši svatou zde bude sloužit P. Pavel Koudelka, SJ. Doprovázet ji bude děčínský chrámový sbor. I když je
vnitřek kostela ještě zchátralý, má hezkou atmosféru. Také se podařilo opravit většinu barevných okenních vitráží, přijďte se podívat. Všem dárcům, kteří k jejich restaurování přispěli, patří velké poděkování.
Karel Stein


Hrůzy války ať připomenou zvony


Římskokatolická církev v ČR se chce připojit k iniciativě britské ambasády, a letos poprvé si u nás připomenout výročí konce první světové války tím, že se 11. listopadu 2018 ve 13.30 rozezní zvony. Jedná se o sté výročí této události, v roce připomínky 100 let od vzniku Československa, v roce devadesátého devátého výročí vzniku katolické charity u nás. 
Na neděli 11. listopadu taky připadá tzv. Veterans Day, Den válečných veteránů dobře známý především svým symbolem vlčího máku.