Zprávy z okolí

V neděli 11. února 2018 (den památky Panny Marie Lurdské) si připomínáme Světový den nemocných. Přinášíme zamyšlení biskupa Jana Baxanta nad nemocnými a ošetřujícími, nad zdravotnickými zařízeními a poselství papeže Františka ke Světovému dni nemocných.

Svatý Hostýn je nejnavštěvovanějším poutním místem na Moravě. Věřící z nedaleké Bystřice se pro Českou televizi vyjádřila: "Tisíce a tisíce poutníků tady přicházejí, a určitě ne nadarmo. Ví, že tady je ta síla." Základní kámen baziliky Nanebevzetí Panny Marie byl posvěcen roku 1721. Návrh stavby vytvořil podle plánů Ignáce Cyraniho stavitel Tomáš...

Podobně jako zvony, tak i varhany patří k posvěceným předmětům, pomocí nichž společenství celebranta a věřících dotváří slavení liturgie tak, že se tato stává mnohdy velmi hodnotným kulturně-estetickým zážitkem i pro nevěřícího návštěvníka kostela. Tento kostrbatý úvod mi odpusťte, ale velmi dlouho jsem hledal slova, jak toto vyjádřit tak, abych...