Vánoce s papežem Františkem

12.12.2020

Přinášíme vám přehled bohoslužeb, které bude letos o Vánocích sloužit papež František. Nejvýraznější změnu zaznamenala vigilie ze slavnosti Narození Páně, které bude papež František předsedat 24. prosince již v půl osmé večer.

Publikováno: 11. 12. 2020 11:15

Foto: Půlnoční mše svatá ve Vatikánu v loňském roce. Vatican News

Svatý stolec upřesnil, že účast věřících na papežských liturgiích bude omezená v souladu s nařízeními zdravotních úřadů.

Vigilie Narození Páně 24. prosince

19.30 Svatopetrská bazilika - Vigilii ze slavnosti Narození Páně bude papež František předsedat 24. prosince již v půl osmé večer. Důvodem je zákaz vycházení od 22 hodin v noci, stanovený italskou vládou v rámci proticovidových opatření, která Vatikán respektuje i na svém území.

Slavnost Narození Páně 25. prosince

12.00 centrální balkon Svatopetrské baziliky - Papež František přednese své vánoční poselství světu a udělí požehnání "Urbi et Orbi". (Přímý přenos na TV Noe od 12.00.)

Poslední den kalendářního roku 31. prosince

17.00 Svatopetrská bazilika - Papež František bude předsedat nešporám, po kterých bude tradiční zpěv "Te Deum" u příležitosti zakončení občanského roku a eucharistické požehnání.

Slavnost Matky Boží, Panny Marie 1. ledna

10.00 Svatopetrská bazilika - Papež František bude předsedat mši sv. ze Slavnosti Matky Boží, Panny Marie. V tento den si bude církev připomínat 54. Světový den míru.

Slavnost Zjevení Páně 6. ledna

10.00 Svatopetrská bazilika - Papež František bude předsedat mši svaté ze Slavnosti Zjevení Páně.

Zdroj: Vatican News

Autor článku:TS ČBK