Svatý otec k útoku ve Vídni: Dost bylo násilí! Jedině láska může umlčet nenávist

04.11.2020

Papež František vyjádřil svou blízkost obětem a jejich rodinám a všem, kteří byli zasaženi pondělním teroristickým útokem ve Vídni v Rakousku.

Publikováno:                                                                          4. 11. 2020 11:45

Papež František vyjádřil své "nejhlubší sympatie rodinám obětí" a všem obyvatelům Rakouska po tragickém teroristickém útoku, při kterém byli v pondělí v noci zavražděni nejméně čtyři lidé a dalších 15 bylo zraněno.

Telegram zaslaný vídeňskému arcibiskupovi kardinálovi Christophovi Schönbornovi byl podepsán kardinálem Pietrem Parolinem, vatikánským státním tajemníkem. V telegramu kardinál Parolin píše, že "Svatý otec František byl hluboce zasažen násilným činem ve Vídni, který způsobil smrt a bolest nevinným lidem. Vyjádřil blízkost všem zraněným a ujistil je, že se modlí za jejich okamžité uzdravení."

V telegramu se také uvádí, že "papež František svěřuje oběti Božímu milosrdenství a úpěnlivě prosí Pána, aby násilí a nenávist skončilo a aby bylo podporováno mírové soužití ve společnosti. Jeho Svatost ze srdce doprovází svým požehnáním všechny, kteří jsou postiženi touto tragédií."

Papež František také vyjádřil svou blízkost těm, kterých se pondělní útok dotkl, prostřednictvím tweetu zveřejněného na jeho účtu @Pontifex v úterý odpoledne.

"Vyjadřuji zármutek a zděšení nad teroristickým útokem ve Vídni a modlím se za oběti a jejich rodiny. Dost bylo násilí! Pojďme společně posílit mír a bratrství. Jedině láska může umlčet nenávist."

Zdroj: Vatican News

Autor článku:                                                                           Tereza Myslilová