Svatá země: Papež vybízí celou církev k modlitbě za mír

21.05.2021

Papež František vyzval biskupy z celého světa, aby se připojili k Svatodušní vigilii katolíků ve Svaté zemi. Modlitbu povedou katoličtí ordináři v kostele sv. Štěpána v Jeruzalémě.

Publikováno: 21. 5. 2021 16:30 

Foto: Vatican Media

Celá církev se v předvečer Letnic spojí v modlitbě s katolickou komunitou ve Svaté zemi. Papež František to ohlásil dnes dopoledne po skončení promluvy k novým velvyslancům nerezidujícím v Římě. Papež vybízí místní církve celého světa k modlitbě za mír ve Svaté zemi.

"Obracím se v myšlenkách k tomu, co se v těchto dnech děje ve Svaté zemi. Děkuji Bohu za rozhodnutí zastavit ozbrojené střety a vyjadřuji přání, aby se přistoupilo na cesty dialogu a míru. Zítra večer budou katoličtí biskupové Svaté země slavit spolu se svými věřícími v kostele sv. Štěpána v Jeruzalémě Svatodušní vigilii, při níž budou prosit o dar míru. Využívám této příležitosti a obracím se na všechny pastýře a věřící katolické církve s prosbou, aby se k jejich modlitbě připojili. Kéž se ze všech společenství pozvedne modlitba k Duchu svatému, aby Izraelci a Palestinci našli cestu dialogu a odpuštění, aby byli trpělivými strůjci míru a spravedlnosti a krok za krokem se otevírali společné naději na soužití mezi bratřími," vybídl papež František.

Zdroj: Vatican News - česká sekce

Autor článku:TS ČBK