Papež na Dušičky sloužil mši za zesnulé kardinály a biskupy

02.11.2022

Zdroj:Vatican News                                                                                                   2. 11. 2022

Foto: Archivní snímek papeže na hřbitově Teutonico 2. listopadu 2020 (Vatican Media) 

2. listopadu, v den Vzpomínky na všechny věrné zemřelé, sloužil papež František v 11 hodin ve vatikánské bazilice mši svatou za zesnulé kardinály a biskupy, které Pán povolal na věčnost v uplynulém roce. Mezi devíti zesnulými kardinály je i slovenský kardinál Jozef Tomko, od jehož úmrtí brzy uplynou tři měsíce (8. listopadu).

Za posledních 12 měsíců zemřelo celkem 157 kardinálů, arcibiskupů a biskupů (seznam zde). Mši svatou při této příležitosti obvykle slouží papež u oltáře katedry v zadní lodi baziliky a po jejím skončení se jde pomodlit na nedaleký hřbitov Campo Santo Teutonico, který sousedí s bazilikou svatého Petra.
Připomeňme, že loni 2. listopadu sloužil papež František mši na francouzském vojenském hřbitově v Římě. Předtím, v roce 2020, uctil památku zemřelých v kostele Papežské koleje Teutonico ve Vatikánu. Každoročně se v tomto čase přichází modlit i k hrobům svých předchůdců v podzemí baziliky svatého Petra.

slovenská verze Vatican News (-jb-)