Kardinál Dominik Duka zůstává členem Kongregace pro instituty zasvěceného života

25.07.2019

Český primas kardinál Dominik Duka OP dostal od papeže Františka na další pětileté období pověření do Kongregace pro společnosti zasvěceného života a společnosti apoštolského života. Na Twitteru o tom informoval mediální poradce pražského arcibiskupství a kněz plzeňské diecéze Romuald Štěpán Rob.Publikováno: 24. 7. 2019 15:00

Foto: https://www.dominikduka.cz

"Je nám velkou ctí zaslat jmenovací dekret podepsaný státní sekretářem a také chceme vyjádřit naši živou radostnou účast. Těšíme se na setkání s Vámi, srdečně zdravíme a přejeme vše dobré," stojí v dopise podepsaném prefektem kongregace kardinálem João Brazem de Avizou.

"Kongregace pro instituty zasvěceného života je laicky řečeno vatikánské ministerstvo, které nějakým způsobem spravuje a má na starosti instituty zasvěceného života po celém světě," vysvětlil Romuald Štěpán Rob.

Kardinál Duka už byl členem této kongregace v minulém období; obdrženým dekretem papež František jeho službu prodloužil na dalších pět let. "Jedná se o pravidelné konzultace, scházení; v tomto smyslu se Dominik kardinál Duka podílí na správě a řízení celé katolické církve a institutů zasvěceného života po celém světě," doplnil Rob náplň této služby.

(Zdroj: Proglas, Tiskové středisko Svatého stolce)

Autor článku:Tomáš Tetiva