Hradec Králové zaplní několik tisíc mladých věřících z celé republiky

02.08.2022

Zdroj:cirkev.cz   Rubrika:DOMÁCÍ                                                                            2. 8. 2022, 14.03

Ve dnech 9. - 14. 8. proběne Celostátní setkání mládeže v Hradci Králové, které se koná v České republice přibližně jednou za 5 let. Cílovou skupinou jsou mladí ve věku 14-26 let. Mladým organizátoři připravili bohatý kulturně-duchovní program. Celé setkání bude provázet motto "Vstaň, udělám z Tebe svědka toho, co jsi viděl" (Sk 26, 16).

Foto: Vojtěch Hlávka, Člověk a víra

Mladé čeká program plný přednášek, workshopů, koncertů, modliteb a diskuzí. Každý den budou celebrovat mši svatou biskupové a bude probíhat celodenní adorace. Na setkání budou také vystaveny ostatky blahoslaveného Carla Acutise.

Z koncertů nelze opomenout vystoupení písničkáře a rodáka z Hradce Králové Michala Horáka, violoncellisty Petra Špačka nebo slovenského rappera Tow Meota. Ve čtvrtek bude mít přednášku pomocný biskup pražský Zdenek Wasserbauer o duchovním doprovázení. Páteční večer víry bude realizován projektem Godzone. V sobotu se k mladým přidají rodiny s dětmi, pro které je připraven speciální program jako žonglování, loutkové divadlo, katecheze, dizkuze, hry pro děti nebo koncert SBM.

Účastníci budou moct využít psychologické nebo duchovní a antropologické poradny. V nabídce programu jsou také různé sporty od basketbalu, fotbalu, tenisu, ringo až po frisbee.

V současné době dochází k naplnění kapacit pro ubytování a stravování. Zájemci, kteří by chtěli přijet, mohou vyplnit přihlášku jako náhradníci. V případě uvolnění místa organiátoři kontaktují náhradníky prostřednictvím emailu.
Zvažuje-li někdo svoji účast s vlastní stravou a ubytováním, i přesto je nutné vyplnit přihlášku náhradníka. Po přijetí potvrzovacího emailu se lze setkání zúčastnit i touto formou. Cena bez ubytování a stravy činí za jeden den 100 Kč, za celé setkání 500 Kč.
Ke stravování bude na místě setkání k dispozici velká nabídka občerstvení k zakoupení - párek v rohlíku, panini, sladké palačinky a wafle nebo třeba kebab, pizza apod.
Bez jakéhokoliv přihlášení se lze zúčastnit společného programu. V nabídce jsou:
• dopolední katecheze a mše svaté
• večerní program - v sobotu i večerní vigilie
• páteční koncert kapely GODZONE
• sobotní den pro rodiny
Dopředu přihlášení se navíc mohou zúčastnit i odpoledních přednášek a workshopů.